Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše – od kořenů ke korunám se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukáže vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení. Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů. Pokud dáváte přednost samostudiu, jistě využijete velké množství infotabulek, které můžete nerušeně studovat na třech zastaveních, nacházejících se na horizontálním chodníku.

Adrenalinová zákoutí – Během vaší cesty po Stezce se můžete zastavit na třech adrenalinových zákoutích. Nejen děti si zde vyzkouší udržení rovnováhy v průhledu, který pod sebou odhaluje zdánlivě nebezpečnou propast.

Tobogán – Uprostřed vyhlídkové věže se vine více jak 80 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů a zároveň si užít pořádný adrenalin. (dostupnost dle počasí)

Otevřeno každý den, vyjma 24. prosince. Poslední návštěvník je na Stezku vpuštěn 1 hodinu před koncem otevírací doby.

Listopad – Prosinec: 9:30 – 16:00 hod.
Leden – Únor: 9:30 – 16:00 hod.
Březen: 9:30 – 17:00 hod.

Aktivity - Janské Lázně - Stezka korunami stromů Krkonoše 2