Aktivity - Janské Lázně - kola elektrokola 1

Kola / Elektrokola

Vyzkoušejte cyklostezky kolem Omnia Hotela

Pokud chcete prozkoumat krásy Krkonošských hor a užít si horskou túru jiným způsobem než pěšky, vezměte své kolo nebo si půjčte některé z elektrokol, které Vás zaveze na místa, kde se Vám bude tajit dech.

Aktivity - Janské Lázně - kola elektrokola 1

Cyklookruh kolem Jánských Lázní

Délka: 18,5 km
Obtížnost: náročná

Náročná cyklotrasa s vysokým převýšením vede na Černou horu, odkud je sjezd do Temného Dolu.

https://www.ceskehory.cz/cyklotrasy/janske-lazne.html

Z černé hory do Pece pod Sněžkou

Délka: 11 km
Obtížnost: střední

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy ČERNOHORSKÝ EXPRESS okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde odbočíte vlevo a napojíte se na trasu 1. KCNS, po níž sjedete do sedla pod Kolínskou boudou. Následně odbočíte vlevo a projedete enklávou „Lučin“ k Pražské boudě (označení trasy MTB č. 1B), kde se napojíte na trasu MTB č. 20. Sjezdem okolo Husovy a Žižkovy boudy dojedete do Pece pod Sněžkou.

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/cyklistika/pec-pod-snezkou_12/

Z Jánských Lázní na Luční boudu

Délka: 47 km
Obtížnost: střední

Ve SkiResort Live půjčovně v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních si půjčte terénní elektrokolo a vydejte se na něm až pod Sněžku. Nádherný výlet s výhledy na krkonošské hřebeny i nejvyšší českou horu zvládnete i přesto, že nejste trénovaný cyklista. Na těžkých úsecích Vám při šlapání pomůže elektropohon nového e-kola. 

Přes Zrcadla, okolo Liščí hory, přes Rozcestí, Výrovku až na Luční boudu. Odtud sjedete do Pece pod Sněžkou a vystoupáte podél sjezdovek na Lučiny a cestou okolo Černé hory a Vendlovky se dostanete zpět do Janských Lázní k budově kabinkové lanovky.

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/elektrokola/elektrokola-trasy/na-elektrokole-z-janskych-lazni-na-lucni-boudu-a-z_38/

Z Černé hory do Černého dolu

Délka: 11 km
Obtížnost: těžší

Trasa je vedena od horní stanice lanové dráhy ČERNOHORSKÝ EXPRESS okolo Sokolské a Černé boudy k rozcestí pod Černou boudou (označení tras MTB č. 19A, 1B), kde odbočíte vlevo a napojíte se na trasu 1. KCNS, po níž sjedete do sedla pod Kolínskou boudou. Následně odbočíte vlevo a projedete enklávou „Lučin“ k Pražské boudě, kde opět odbočíte vlevo (označení trasy MTB č. 1B), směrem k Náchodské boudě, zde se napojíte na trasu MTB č. 1E. Strmým sjezdem okolo Cihlářské boudy dojedete do Černého Dolu.

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/cyklistika/z-cerne-hory-pres-luciny-do-cerneho-dolu_11/

Cyklotrasa tří lanovek

Délka: 34 km
Obtížnost: těžší

Cyklotrasa 3 lanovek umožňuje poznat lokalitu východních Krkonoš z cyklistického sedla i lanovek. Cyklotrasa vede vždy od horní stanice lanovky k dolní stanici další lanovky. V jediný den tak můžete vyjet kabinkovou lanovkou ČERNOHORSKÝ EXPRESS z Janských Lázní na Černou horu a sedačkovými lanovkami HNĚDÝ VRCH v Peci pod Sněžkou a PORTÁŠKY ve Velké Úpě a projet si nejhezčí i méně navštěvované lokality Krkonoš.

Spojte návštěvu cyklotrasy tří lanovek s dalšími výlety a užijte si Krkonoše výhodně třeba během prodlouženého víkendu. I letos je v prodeji TourPAS – letní „skipas“ na lanovky bez omezení počtu jízd. 

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/cyklistika/cyklotrasa-tri-lanovek_35/

Krkonošská naučná stezka

Délka: 19,9 km
Obtížnost: těžší

1. Krkonošská cyklistická naučná stezka byla zřízena v měsíci červnu roku 2001 a je vedena nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. Délka celého okruhu je 20 km. Ideálním nástupním místem je horní stanice lanovky, kde se mohou cyklisté vyhnout nepříjemnému stoupání. Na trase stezky bylo instalováno 9 tematických informačních tabulí. Trasa stezky je vedena ve III. zóně Krnapu, a proto je nutné dodržovat návštěvní řád. Z důvodu zajištění klidu pro zvěř, se mohou cyklisté pohybovat na stezce do 17 hodin. 

https://leto.skiresort.cz/letni-aktivity/cyklistika/1-krkonosska-cyklisticka-naucna-stezka_7/

Koloběžky

Koloběžky si můžete půjčit na pěti místech:

  • v budově dolní stanice kabinkové lanovky Černohorský Express.
  • u budovy horní stanice kabinkové lanovky Černohorský Express na Černé hoře.
  • v budově v blízkosti dolní stanice lanovky na Portášky (Velká Úpa 326)
  • Portášky – horní stanice lanovky (Herní krajina Pecka)

Půjčovné na 3 hodiny (1 jízda) je 360 Kč (koloběžka s výbavou a lanovka Černohorský Express nebo lanovka Portášky. Půjčovné na jeden den (3 jízdy) vyjde na 720 Kč (i s lanovkami).

https://www.ski-school.cz/sportovni-aktivity/terenni-kolobezky_4/

Koloběžky