Rodeln

Die Černohorská-Rodelbahn, früher Zvonková, wird schon seit mehr als 100 Jahren für Abfahrten mit Schlitten genutzt. Erproben Sie die Bahn tagsüber oder am Abend mit einer Stirnlampe und einem Führer. Die Route der Rodelbahn führt entlang der zauberhaften Hänge des Berges Černá hora mit Blick auf das Klausa-Tal. Die Rodelbahn mit einem Höhenunterschied von 560 m ist 3,5 Kilometer lang.

Start sáňkařské cesty najdete u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře a to na rozcestí pod Sokolskou boudou. Trasa sáňkařské cesty 4x křižuje sjezdovky. Na těchto kříženích je třeba sesednout ze saní a sjezdovku přejít. Při dojezdu do Janských Lázní nejezděte na saních na most pro lyžaře, ale využijte podchod pod silnicí. Nájezd do podchodu se nachází vlevo vedle mostu. Trasa končí u dolní stanice kabinkové lanovky.

Pravidla sáňkařské cesty

Při pohybu na Černohorské sáňkařské cestě prosím dodržujte tato pravidla:

  • Provozní doba sáňkařské cesty je od 9.00 do 16.00 hodin, v závislosti na sněhových podmínkách.
  • Jízda na sáňkařské cestě je na vlastní nebezpečí.
  • Sáňkařská cesta je volně přístupná veřejnosti.
  • Zákaz vjíždění na saních na sjezdové tratě!
  • Zákaz poškozování a vjíždění do lesních porostů v okolí sáňkařské cesty!
  • Dodržujte návštěvní řád KRNAP!

Večerní sáňkování

Je to adrenalin i zážitek, který nikde jinde nezažijete. Vyzkoušejte 3,5 kilometru dlouhý večerní sjezd na saních s čelovkami a pod vedením průvodce ze SkiResort Live. Objednávky v kanceláři lyžařské školy SkiResort Live v budově dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních, nebo online. Večerní sáňkování není vhodné pro děti do 3 let. Doporučujeme vzít si lyžařskou helmu a brýle.

Historie sáňkařské cesty

Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Název „Zvonková cesta“ snad pochází právě z dob, kdy byly rohačky vybaveny zvonečky, jejichž cinkot oznamoval ostatním návštěvníkům jízdu po této cestě, a tak byl i varováním před nenadálým střetem.

Sáňkování má v Krkonoších delší tradici než lyžování. Horalé používali saně zvané rohačky ke svážení dřeva i sena už od 16. století. O 300 let později se do saní posadili i první turisté. Zatímco dnes vás na start Černohorské sáňkařské cesty vyveze z Janských Lázních kabinková lanovka, tehdy tuto práci zastali koně.