Aktivity - Janské Lázně - Rozhledna na Zlaté vyhlídce 1b

Aussichtsturm auf Zlatá vyhlídka

Železná rozhledna se nachází zhruba 3 km od Janských Lázní na návrší Zlaté vyhlídky v nadmořské výšce 806 m. Volně přístupná rozhledna je vysoká 21 metrů a vyhlídková plošina, na kterou vystoupáte po 70 schodech, je ve výšce 18 m.

Zlatá vyhlídka byla vždy vyhledávána turisty. Už od konce 19. století byla lokalita Zlatá vyhlídka středem zájmu výletníků a turistů, kde se mohli občerstvit a kochat krásnými výhledy. Postupně se zde stavělo, pak ale objekty chátraly a teprve s novým majitelem se podařilo v roce 2008 celou turistickou lokalitu oživit a součástí projektu se stala i nová železná rozhledna na Zlaté Vyhlídce. Pokud je jasno, můžete z rozhledny vidět část Krkonoš a samozřejmě Černou a Janskou horu, dále Podkrkonoší, Orlické hory či Broumovsko.

Aktivity - Janské Lázně - Rozhledna na Zlaté vyhlídce 1b
Aktivity - Janské Lázně - Rozhledna na Zlaté vyhlídce 2

Trasa – Rozhledna na Zlaté vyhlídce

Dejte se po zelené turistické značce půjdete pod Janskou horu, dále se vydáte po žluté TZ až na Hladíkovu výšinu a odtud je to již jen kousek na Zlatou vyhlídku. Celkem ujdete zhruba za 45 minut 2,5 km. Výlet na rozhlednu doporučujeme spojit s návštěvou blízkého areálu Stezka v korunách stromů (750 metrů od rozhledny).