Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 1

Abfahrtslauf

Sjezdování

Mit 1 SKIPASS Skifahren in 6 Skigebieten. Das SkiResort ČERNÁ HORA – PEC ist das größte Skigebiet in der Tschechischen Republik, wo Sie auf 50 km Pisten und Loipen Ski fahren können. Das SkiResort besteht aus 6 miteinander verbundenen Skigebieten – Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa und Svoboda nad Úpou, zwischen denen Sie sich bequem mit dem Skibus bewegen können.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC tvoří 6 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 50 km sjezdovek, 8 lanovek a 41 vleků a pojízdných koberců. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem. NA 1 SKIPAS je možné lyžování ve všech 6 skiareálech.

Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 3
Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 4

Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.

SkiResort Live – lyžařská škola, půjčovna, servis, babysitting a LIVE parky s pojízdnými koberci v jednotlivých areálech hned u hlavních sjezdovek.

Aktuální stav sjezdovek a provoz lanovek více zde: https://www.skiresort.cz/informace/lanovky-a-vleky/

Skiareál Černá hora

Areál v Janských Lázních je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Černohorský areál nabízí 17,5 km sjezdovek, včetně nejdelších až 3 km dlouhých tratí. Vychutnejte si až tříkilometrové sjezdovky, nechte se vyvést jedinou osmimístnou kabinkovou lanovkou v České republice nebo nejrychlejší, moderní vyhřívanou šestisedačkou Hofmanky Express.

Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 5
Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 6

Černá hora není areálem jen pro zkušené lyžaře. V areálu jsou dvě dětské lokality se zázemím, bistrem, toaletami a dětským koutkem (lokalita Sporty blízko horní stanice kabinkové lanovky a lokalita Formánek za Lesním domem). 

Velkou dětskou lokalitu LIVE park Formánky najdete v těsné blízkosti hlavních sjezdovek. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami poskytuje LIVE park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting, půjčovna lyžařského vybavení a rodinná Hospůdka na Formánkách. 

Na Černé hoře najdete i nejdelší sjezdovku pro večerní lyžování – 1,6 km dlouhou Protěž, se stejnojmennou útulnou restaurací při dolní stanici vleku.

Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 7
Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 8

Provoz areálu 8:30 – 16:00 / 9:00 – 16:00 + večerní lyžování 18:00 – 21:00.

Aktuální stav sjezdovek a provoz lanovek více zde https://www.skiresort.cz/informace/lanovky-a-vleky/

Černohorský express Janské Lázně – Černá Hora

Černohorský express je zdejší historicky již třetí kabinovou lanovkou. V zimě vozí z Janských Lázní na vrchol Černé hory zejména lyžaře a snowboardisté.

První lanovka na Černou horu (1299 m n. m.) zahájila provoz již v roce 1928. Její nástupkyní se stala lanovka z roku 1982, která prošla v roce 2006 rozsáhlou rekonstrukcí, při které nově získala moderní osmimístné kabinky.

Aktivity - Janské Lázně - Sjezdování 9
Černohorský express Janské Lázně - Černá Hora

Současná osmimístná lanovka odpovídá moderním trendům přepravy svého druhu. Délka dráhy je 2300 m, lanovka při své cestě zdolává převýšení 566 m a doba jízdy je sedm a půl minut. Za hodinu je schopna přepravit 1500 osob. Lanovka v zimě přepravuje zdarma lyže, snowboardy, sáně a kočárky. Možná je i přeprava psů (s náhubkem). V dolní stanici lanovky je k dispozici půjčovna lyži, snowboardu a potřebného vybavení. Veškeré zařizeni lze objednat předem on-line.

Horní stanice leží nad jižním svahem Černé hory ve výšce 1260 m. U dolní stanice lanovky se nalézá Informační centrum, kde získáte řadu cenných turistických informací týkajících se Krkonoš, propagační materiály, turistické známky a mnohé další.

Lanová dráha je dobře dostupná, neboť dolní stanice s pokladnou se nachází hned naproti hotelu přes parkoviště.

Provozní doba v zimním období 8.30 – 16.00 hod., jednotlivá jízda v 17.30 hod.