logo
waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Stezka korunami stromů Krkonoše


Stezka korunami stromů Krkonoše – od kořenů ke korunám se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Ukáže vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.


Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení. Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů. Pokud dáváte přednost samostudiu, jistě využijete velké množství infotabulek, které můžete nerušeně studovat na třech zastaveních, nacházejících se na horizontálním chodníku.


waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Zábava na Stezce


- Adrenalinová zákoutí - Během vaší cesty po Stezce se můžete zastavit na třech adrenalinových zákoutích. Nejen děti si zde vyzkouší udržení rovnováhy v průhledu, který pod sebou odhaluje zdánlivě nebezpečnou propast.


- Tobogán - Uprostřed vyhlídkové věže se vine více jak 80 metrů dlouhý suchý tobogán, kterým si můžete zkrátit cestu dolů a zároveň si užít pořádný adrenalin. (dostupnost dle počasí)


Otevřeno každý den, vyjma 24. prosince. Poslední návštěvník je na Stezku vpuštěn 1 hodinu před koncem otevírací doby.


Listopad - Prosinec 9:30 – 16:00 hod.

Leden - Únor 9:30 – 16:00 hod.

Březen 9:30 – 17:00 hod.