logo
waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


SkiResort ČERNÁ HORA – PEC tvoří 6 areálů – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Největší lyžařský resort v Česku nabízí 50 km sjezdovek, 8 lanovek a 41 vleků a pojízdných koberců. Užijte si rozmanité lyžařské terény, zábavné tratě obřího slalomu s časomírou, radary pro měření sjezdové rychlosti, či sjezdovku Funline s překážkami, klopenými zatáčkami a tunelem. NA 1 SKIPAS je možné lyžování ve všech 6 skiareálech.


waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Využijte pro přesun mezi areály SkiResortu skibusové linky, nebo unikátní lyžařské propojení SkiTour. SkiTour – to je propojení dvou největších areálů – Černé hory a Pece pod Sněžkou pomocí roleb a na lyžích.


SkiResort Live – lyžařská škola, půjčovna, servis, babysitting a LIVE parky s pojízdnými koberci v jednotlivých areálech hned u hlavních sjezdovek.


Aktuální stav sjezdovek a provoz lanovek více zde https://www.skiresort.cz/informace/lanovky-a-vleky/

waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves

Skiareál Černá hora


Areál v Janských Lázních je součástí největšího lyžařského resortu v Česku – SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Černohorský areál nabízí 17,5 km sjezdovek, včetně nejdelších až 3 km dlouhých tratí. Vychutnejte si až tříkilometrové sjezdovky, nechte se vyvést jedinou osmimístnou kabinkovou lanovkou v České republice nebo nejrychlejší, moderní vyhřívanou šestisedačkou Hofmanky Express.

waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Černá hora není areálem jen pro zkušené lyžaře. V areálu jsou dvě dětské lokality se zázemím, bistrem, toaletami a dětským koutkem (lokalita Sporty blízko horní stanice kabinkové lanovky a lokalita Formánek za Lesním domem). 


waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Velkou dětskou lokalitu LIVE park Formánky najdete v těsné blízkosti hlavních sjezdovek. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami poskytuje LIVE park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting, půjčovna lyžařského vybavení a rodinná Hospůdka na Formánkách. 


Na Černé hoře najdete i nejdelší sjezdovku pro večerní lyžování - 1,6 km dlouhou Protěž, se stejnojmennou útulnou restaurací při dolní stanici vleku.

waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Provoz areálu 8:30 – 16:00 / 9:00 – 16:00 + večerní lyžování 18:00 – 21:00.


Aktuální stav sjezdovek a provoz lanovek více zde https://www.skiresort.cz/informace/lanovky-a-vleky/


waveswaveswaves
waveswaveswaves
waveswaves


Černohorský express Janské Lázně - Černá Hora


Černohorský express je zdejší historicky již třetí kabinovou lanovkou. V zimě vozí z Janských Lázní na vrchol Černé hory zejména lyžaře a snowboardisté.


První lanovka na Černou horu (1299 m n. m.) zahájila provoz již v roce 1928. Její nástupkyní se stala lanovka z roku 1982, která prošla v roce 2006 rozsáhlou rekonstrukcí, při které nově získala moderní osmimístné kabinky.


Současná osmimístná lanovka odpovídá moderním trendům přepravy svého druhu. Délka dráhy je 2300 m, lanovka při své cestě zdolává převýšení 566 m a doba jízdy je sedm a půl minut. Za hodinu je schopna přepravit 1500 osob. Lanovka v zimě přepravuje zdarma lyže, snowboardy, sáně a kočárky. Možná je i přeprava psů (s náhubkem). V dolní stanici lanovky je k dispozici půjčovna lyži, snowboardu a potřebného vybavení. Veškeré zařizeni lze objednat předem on-line.


Horní stanice leží nad jižním svahem Černé hory ve výšce 1260 m. U dolní stanice lanovky se nalézá Informační centrum, kde získáte řadu cenných turistických informací týkajících se Krkonoš, propagační materiály, turistické známky a mnohé další.


Lanová dráha je dobře dostupná, neboť dolní stanice s pokladnou se nachází hned naproti hotelu přes parkoviště.


Provozní doba v zimním období 8.30 – 16.00 hod., jednotlivá jízda v 17.30 hod.